Beszáll a YouTube a sportközvetítői versenybe
2015. február 02.
Értékelés

Észak-Amerikában az amerikai foci, az NFL a legnépszerűbb sport, de a világ más tájain is egyre nézettebbek a meccsek közvetítései. A Google és a YouTube keresőjében évről-évre egyre többen keresnek rá az NFL-re - és mivel a két cég egy kézben van – ezért a vezetőség elérkezettnek látta az időt, hogy a sportágaknak saját YouTube csatornája legyen.
A debütálásnak nem is választhattak volna remekebb időpontot, hiszen az első adás a 2015-ös SuperBowl, a NFL éves döntője lett. Nem csak a mérkőzéseket lehet megtekinteni, de az összecsapások előtti felvezetőt és az utánuk következő összefoglalót is. Akár élőben, akár másnap felvételről megtekinthetőek lesznek. Ha éppen nincs meccs, a felhasználóknak akkor sem kell csüggedniük, ugyanis a YouTube csapata igyekszik majd érdekesebbnél érdekesebb videókkal feltölteni a csatorna tartalmát.
Ezzel a lépéssel a YouTube igen erős konkurenciájává vált a kereskedelmi sportcsatornáknak. Egyrészt itt nem kell előfizetési díjat fizetni, másrészt a meccsnézés sem helyhez kötött. Hiszen YouTube alkalmazás fut minden okostelefonon, tableten, laptopon, okostévén, lényegében minden napjainkban megvásárolható számítástechnikai és szórakoztatóelektronikai készüléken, ennek köszönhetőn pedig sokkal könnyebben elérhetővé válik bárki számára egy sportesemény megtekintése.