A hagyományos és speciális plakátkeretek tulajdonságai
2024. augusztus 26.
Értékelés

Amennyiben ki kívánunk helyezni egy plakátot vagy posztert, akkor a ragasztószalag és egyéb, nem túl esztétikus eszközök mellett lehetőségünk van professzionális megoldásokat alkalmazni.
Ilyen megoldás egy plakátkeret is. Funkciója nagyrészt mindegyik típusnak ugyanaz. Keretbe foglalni, megtartani és megvédeni a papírplakátot. Erre számos jól bevált eszköz létezik kínálatunkban, amit most igyekszünk részletekbe menően bemutatni.
Hagyományos, kipattintható plakátkeretek
Ez egy igen tág gyűjtőfogalom, mert majdnem minden plakátkeret ilyen. Arról van szó, hogy a plakátot nem hátulról kell betenni, mint egy képkeret esetében és nem is egy vékony nyíláson kell becsúsztatni, hanem a falra felszerelt keretet tulajdonképpen oldalra ki lehet pattintani. Ezáltal mindenféle szerelés, molyolás nélkül, pár mozdulattal elvégezhető a feladat. Ez a tulajdonság teszi igazán praktikussá a terméket, hiszen csak egyszer szükséges némi szerelést végezni, hogy felcsavarozzuk a keretet és utána már bármelyik kolléga könnyen ki tudja cserélni a plakátot.
A Standard és Classic plakátkeretek a legnépszerűbb típusok, de nem azért, mert ezek a legolcsóbbak. A kedvező áruk abból fakad, hogy nagy mennyiségben fogynak és így a beszerzési árak is lefelé mozdulnak. A Standard plakátkeret 32, 25 és 20 mm széles alumínium profillal is kapható. Ez a szemből látható szélessége a profilnak. A profilok metszete úgy néz ki, hogy a fal felé egyenes, a látogató felé pedig szépen ívelt formájú. A keretek sarkai sem egyformák, mert lehet gérbe vágott, ami tulajdonképpen azt jelenti, hogy 45 fokban vannak elvágva a profilok és így pontosan illeszkednek egymáshoz. De külön, műanyag sarokprofillal szerelt verzió is létezik, ilyenkor 90 fokban vannak elvágva a profilok végei és az összekapcsolódás a króm színű, műanyag elemre van bízva. Minden keret belsejében, a profilok előre ki vannak fúrva, így legalább négy rögzítőpontot kapunk a keret felszereléséhez. Használjunk a furat méretéhez illeszkedő, megfelelő átmérőjű és megfelelő nagyságú fejjel ellátott csavarokat. Ha túl kicsi a csavar feje, akkor könnyen átbújik a puha alumínium profilon, ha túl nagy, akkor pedig a keret becsukódását is akadályozhatja.
Alapvetően minden hagyományos plakátkeret ezüst, vagy inkább szürke színű vagyis az alumínium natúr színére kell számítanunk. Viszont a Standard típusból rendelhetőek különböző, előre lefényezett darabok is. Fekete, fehér, piros és arany színben is rendelhetőek ezek a típusok, így könnyen fel tudjuk dobni vele az unalmasabb helyszíneket. Kizárólag a legnépszerűbb profil szélességgel számolhatunk, mert kizárólag a 25 mm széles profillal készülnek ezek a színes plakátkeretek.
A Tűzálló plakátkeret természetesen nem bírja ki a tüzet, de B1 tűzvédelmi besorolással rendelkezik, ami bizonyos épületekben vagy helyeken előírás lehet. 25 és 32 mm-es profillal is rendelhető és a keret sarkai minden esetben gérbe vannak vágva vagyis szögletesek.
A Compasso plakátkeret egy igen különleges darab, mert a profilja két látható részből áll. Úgy is mondhatnánk, hogy elég dizájnos megoldásról van szó, de a hozzáadott funkcionalitás sem maradt ki a tervezők ceruzájából. Ezt a keretet szorosan egymás mellé lehet illeszteni a falon, mert nem fognak egymásba ütközni a kipattintható profilok és így akadálymentesen lehet használni őket. Ez a tulajdonság egyedülálló, mert a többi keret ezt nem tudja. Kapható belőle beltéri és kültéri típus is, ami tulajdonképpen annyit tesz, hogy a beltéribe hagyományos, víztiszta plexi előlap kerül, a kültéribe viszont egy műanyag plakáttasak, ami lezárható, így nem tud behatolni az esővíz.
A Biztonsági plakátkeret nem titkolt célja, hogy nagyobb biztonságban tudjuk a kreatívunkat. Ehhez egy speciális profil van felhasználva, ami egy kis műanyag szerszámmal nyitható. Ez a keret nem helyettesíti a zárral ellátott plakátvitrineket, mert egy éles vagy hegyes eszközzel kinyitható.
A kirakati plakátkeret egy üveg felültre ragasztható típus. A keretprofil egyik oldala az üveg egyik felére, a másik a másik felére kerül. Az egyik oldalon kipattintható keret van és ebbe lehet a kétoldalas plakátokat helyezni, a másik keret célja, hogy eltakarja a ragasztócsíkot és esztétikusan prezentálja a kreatívot.
Zárható plakáttartó vitrinek
Ha már a plakátvitrineknél tartunk, ezeket is bemutatjuk. Két külön termékben fogja megtalálni a beltéri és kültéri típust. A beltéri, beltéren vagy fedett kültéri helyszíneken is használható. A kültéri viszont ellenáll a viszontagságos időjárásnak is. Mindkét típus műanyag hátlemezzel van elkészítve, így nem kell a rozsda miatt sem aggódnunk. A vitrinek mindig egy vagy két kis zárral vannak felszerelve, így biztonságban tudhatjuk a plakátokat. Az ajtajuk oldalra nyílik, ami erős zsanérokon nyugszik. Az ajtó kerete alumínium profilból, az ablaka pedig polikarbonát lemezből van mindkét esetben, így nehezen törhető és jól ellenáll az esetleges sérüléseknek. A beltéri típusnak 37 mm széles, a kültéri típusnak valamivel nagyobb, 53 mm széles profilja van. A kültéri azért is nagyobb, hogy elférjen benne a gumitömítés.
A Prémium plakátvitrin már egy egészen más ligában versenyez, nemcsak árban, hanem tudásban is kiemelkedik társai mellől. 48 mm széles alumínium profilból készül, de a keret front része alig látszik, mert az edzett üveg előlap szinte teljesen eltakarja az alumínium elemet. Csupán egy fekete sáv látható a keret helyett, így igen esztétikus megoldásnak számít. A vitrin ajtaja már felfelé nyílik és egy acél kitámasztóval is rendelkezik, hogy ne kelljen tartani az ajtót, miközben cseréljük a plakátot. A keret belsejében további érdekességek találhatók. Alul és felül egy külön erre a célra kialakított plakát csipesz is rendelkezésre áll, így szépen, gyűrődést elkerülve tudjuk behelyezni a plakátot. Ez utóbbi funkció természetesen az előző bekezdésben taglalt plakátvitrinekre is igaz. A prémium vitrin zárja nem látható szemből, mert el van rejtve az alsó profilban. A termék IP56 minősítéssel is rendelkezik. Por ellen védett, kisnyomású vízsugár ellen védett minden irányból. Illetve B1 tűzvédelmi osztályba van sorolva, ami annyit tesz, hogy nehezen éghető, égéskésleltetéssel ellátott anyagból készül (DIN4102).
Plakátsínek és bannertartók, feszítő keretek
A plakátsínek és bannersínek kicsit kilógnak az eddig felsorolt plakátkeretek közül, mert ezek tulajdonképpen méretre vágott profilok, melybe be lehet csíptetni a papírplakátot vagy műanyag alapú bannert. A felső sín megtartja a nyomatot és felfogatási lehetőséget biztosít, az alsó profil szerepe pedig az, hogy megfeszítse a nyomatot a súlyánál fogva. Erről talán ennyit is elég tudni vagy talán még fontos lehet, hogy kis műanyag akasztó vagy függesztő sodrony is társítható a sínekhez, így falra is szerelhető, illetve a mennyezetről is be lehet lógatni, ha esetleg kétoldalas lenne a plakát.
A plakát feszítőkeret egy igen érdekes megoldás, hiszen egy vékony kis keretről van szó, aminek a négy sarkán pici rugón ülő krokodilcsipesz van. Ezzel a négy csipesszel lehet a plakátot kifeszíteni. Egy és kétoldalas plakátokhoz is használható, illetve tapadókorongok is vannak a csomagban, ha egy üveg felületre szeretnénk kihelyezni.
Fali vagy ajtó névtáblák
A névtáblákat nem kell túlságosan bemutatni, de azért térjünk ki némiképp ezekre a termékekre is. Mindegyik célja, hogy az ajtón vagy az ajtó mellett ki lehessen helyezni egy pici információs plakátot vagy ha úgy tetszik névtáblát. Ezekkel az ügyes kis profilokkal, keretekkel ezt úgy tudjuk megtenni, hogy szerszám nélkül bármikor ki tudjuk cserélni. Itt is a praktikum keveredik a funkcionalitással, így a háromféle eltérő típus is kapható ugyanarra a feladatra. A Profil névtábla, mint a nevéből is sejteni lehet egy darab egybefüggő alumínium profilból van. A papírplakátot oldalról lehet és kell becsúsztatni. A Fali névtábla egy domború megoldás, amibe elölről kell bepattintani a plakátocskát. A papír elé tartozik egy kis védőfólia is, amit ugyanígy kell behelyezni. Az Ajtó névtábla viszont már egy kicsit trükkösebb eszköz. Egy műanyag hátlapra van szerelve egy-egy kipattintható plakát profil, ami egymással szemben helyezkedik el. Az így két oldalról megfogatott plakátka biztosan rögzül és természetesen a védőfólia sem maradhat el. Visszatérve a Profil névtáblára, természetesen ez is tartalmaz egy kis méretű védő plexit vagyis mindhárom termék esetében gondoltak erre a tervezők.
Mágneses tapadókeretek és zsebek
A Mágneses tapadókeret vagy tapadózseb termékek tulajdonképpen egy PVC zsebet takarnak. A tapadókeret acél, vas felületekre helyezhető, mert mágnescsíkok biztosítják a tapadást. A tapadózseb viszont egy ragasztócsíkkal ellátott darab, amit felragasztva tartalmaz egy mágneses elven működő keretet, így ez is alkalmas a gyakran változó információk megjelenítésére és a papírplakátok védelmére.
Asztalon használható plakáttartók
Az asztali plakátkeret alumínium profilból készül, de nem a hagyományos kipattintható fajtából, hanem egy oldalt becsúsztatós típusból. Így a keret kétoldalas is lehet, ha erre lenne épp szükség. A kis méretű keret alján egy vékony kis láb van, ami az asztalra ragasztható. Kétféle méretben kapható és természetesen itt sem marad el a víztiszta védőfólia.
Kétoldalas plakátkeretek
Már csak a kétoldalas plakátkeretről nem esett szó, így most azt is számba vesszük. A Kétoldalas plakátkeret egy-egy hagyományos, kipattintható plakátkeret összefordítva és a hátuknál fogva összerögzítve. Így a keretet egy sodronnyal be lehet lógatni és mindkét irányból jól láthatóvá tenni a plakátokat. Szögletes vagyis gérbe vágott sarokkal és 32 mm-es profillal rendelhető.
Reméljük átfogó képet kapott a plakátkeretekről, de ha mégsem lenne elegendő a fenti írás, akkor először keresse fel a termékoldalt és ha ott sem kapott választ kérdésére, akkor vegye fel velünk a kapcsolatot!